Kaip tinkamai prižiūrėti stebėjimo kameras ir išvengti gedimų?
-
Stebėjimo kamera – tai nepakeičiama saugumo sistemos dalis. Deja, net ir moderniausia įranga gali tapti neveiksminga, jeigu ja nesirūpinama tinkamai. Lietus, dulkės, vandalizmas – tai tik kelios įmanomos grėsmės, galinčios sutrikdyti kameros darbą. Taigi, kaip užtikrinti, kad stebėjimo kamera veiktų nepriekaištingai? Šiame straipsnyje rasite svarbiausius priežiūros patarimus, kurie padės išvengti netikėtų gedimų.
Reguliari priežiūra
Reguliari techninė kameros priežiūra yra vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių išvengti rimtų gedimų ir užtikrinti ilgaamžiškumą. Pateikiame kelis patarimus:
- Bent kartą per savaitę prisijungti prie vaizdo kamerų ir patikrinti ar visos vaizdo kameros rodo vaizdą, ar veikia įrašymas. Kadangi dažniausiai žmonės sužino apie tai, kad kamera neveikia, tik kai reikia iš jos paimti įrašą.
- Kartą per mėnesį nuvalykite nuo kameros dulkes ir purvą, kad užtikrintumėte aukščiausią vaizdo kokybę. Įsitikinkite, kad objektyvas nukreiptas į teisingą vietą. Peržiūrėkite įrašus, jog žinotumėte, ar vaizdo kokybė jus tenkina;
- Kartą per tris mėnesius patikrinkite, ar ant kameros korpuso nėra įtrūkimų, surūdijusių detalių ir pan. Atsižvelkite į laidų būklę. Jei kamera naudoja „WiFi“, patikrinkite ryšio stiprumą. Atnaujinkite programinę įrangą, jeigu neturite naujausios jos versijos;
- Kartą per metus atlikite visų kamerų ir įrašymo įrangos patikrinimą, taip pat įvertinkite, ar reikalingos naujovės.
Kameros valymas
Kameros priežiūra skiriasi priklausomai nuo to, ar ji yra patalpų viduje, ar lauke. Vidines kameras rekomenduojama valyti kas 1–3 mėnesius, o lauko – kas 1 mėnesį ar dažniau, kadangi vaizdo kameros šiltos, ant jų mėgsta įvairi lauko gyvūnija. Objektyvo valymui naudokite mikropluošto šluostę ir optinių paviršių valymo skystį. Venkite šiurkščių servetėlių, buitinės chemijos ir vandens iš čiaupo, nes tokios priemonės gali palikti įbrėžimų ar kalkių dėmių. Kameros korpusą galima valyti drėgna, minkšta šluoste. Venkite agresyvių cheminių priemonių.
Papildoma apsauga nuo aplinkos veiksnių
Papildomos apsaugos priemonės gali padėti išvengti neigiamo įvairių aplinkos veiksnių poveikio arba bent jau jį sumažinti:
- Naudokite apsauginius gaubtus. Jie padeda apsaugoti kamerą nuo lietaus ir dulkių;
- Jei įmanoma, kamerą montuokite po stogu arba kitoje apsaugotoje vietoje;
- Izoliuokite laidus, nes žema temperatūra žiemos metu gali juos sugadinti;
- Tvirtai pritvirtinkite kamerą, kad apsaugotumėte ją nuo stipraus vėjo;
- Jei įmanoma, vidinę kamerą montuokite toliau nuo oro ventiliacijos angų;
- Nelieskite objektyvo pirštais, nes riebalų pėdsakai gali pabloginti vaizdo kokybę;
- Jeigu kamera įrengta viduje, svarbu, kad patalpa būtų gerai vėdinama.
Prevencija nuo vandalizmo
Vandalizmas – tai gana dažna grėsmė vaizdo stebėjimo kameroms, ypač viešose ir mažai saugomose vietose. Rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus:
Kamerų išdėstymas. Kuo aukščiau įrengta kamera, tuo sunkiau ją pasiekti. Jei įmanoma, kameras montuokite už apsauginių grotų ar užtvarų. Naudokite plačios aprėpties modelius, nes tai sumažina akluosius taškus.
Papildoma apsauga. Apsauginiai gaubtai gali tapti puikia papildoma priemone, padedančia užkirsti kelią vandalizmui. Nepamirškite apsaugoti ir laidų.
Įrašų kopijos. Jei kamera pavagiama ar sugadinama, įrašai gali būti prarasti. Rekomenduojama naudoti debesų saugyklą, automatinius įrašų persiuntimus ir panašias priemones, kad nuo to apsisaugotumėte.
Perspėjimo ženklai. Kartais paprasčiausi perspėjimo ženklai gali sumažinti kameros apgadinimo tikimybę, pvz., nurodant, kad teritorija yra stebima. Tinkamas apšvietimas taip pat ženkliai sumažina vandalizmo riziką.