Prekių katalogas

Kokias kameras rinktis: analogines, IP ar HD-SDI?

Kokias kameras rinktis: analogines, IP ar HD-SDI?

Galite rinktis skirtingų tipų kameras: IP, Analogines ar HD-SDI. Prieš rinkdamiesi kameras, turėtumėte nuspręsti, kokia vaizdo kokybė Jums reikalinga.

Analoginės IP kameros – senesnė ir pigesnė technologija, tačiau vis dar naudojama. Pasižymi prastesne vaizdo raiška nei IP ar HD-SDI kameros. Kamerų vaizdo raiška matuojama TV eilutėmis (TVL), šiuo metu populiariausios 700 bei 1000 TVL raiškos. Kameros jungiamos prie vaizdo įrašymo įrenginių DVR. Vaizdas iš kamerų į įrašymo įrenginį perduodamas koaksialiniu kabeliu arba naudojant UTP (LAN kabelį) bei spec. keitiklius.   

IP kameros – nauja ir sparčiai populiarėjanti technologija. IP kameros užtikrina kur kas detalesnį vaizdą nei analoginės kameros. Dažniausiai naudojama, kai svarbus vaizdo detalumas ir kokybė. IP kamerų vaizdo raiška matuojama megapikseliais (pvz. 1 Mp, 1,3 Mp, 2 Mp, 3 Mp, 4 Mp ir daugiau.). Kameros jungiamos prie vaizdo įrašymo įrenginio NVR. Vaizdas į įrašymo įrenginį perduodamas UTP (LAN) kabeliu. Didelis IP vaizdo stebėjimo sistemos privalumas tai - PoE funkcija, kuri leidžia vaizdą ir kameros maitinimą perduoti tuo pačiu LAN kabeliu. Tai itin supaprastina įrengimo darbus. Atkreipiame dėmesį, jog tiek kamera, tiek NVR vaizdo įrašymo įrenginys turi palaikyti PoE funkciją. 

HD-SDI kameros – tai kameros dažniausiai naudojamos atnaujinant senas vaizdo stebėjimo sistemas, panaudojant seniau išvedžiotus koaksialinius kabelius. Jos gali užtikrinti aukštą vaizdo kokybę (panašiai kaip ir IP kameros), tačiau vaizdas gali būti perduodamas koaksialiniu kabeliu, kuriuo jungiamos ir analoginės kameros. Šios technologijos kameros dažnai naudojamos ir kaip pigesnė alternatyva IP vaizdo stebėjimo kameroms. Ši technologija palaiko 1080p vaizdo perdavimą bekokybės praradimų net iki 500m atstumu. 

WiFi kameros. Tai IP kameros, turinčios WiFi funckiją. Pagrindinis WiFi kamerų privalumas - Jums nereikės vesti jokių signalo perdavimo kabelių. Kameroms reikalingas tik maitinimas iš standartinio elektros lizdo. tad jei ,pavyzdžiui, turite įrengtas patalpas ar pastatą, kuriame nėra galimybės išvedžioti kabelius vaizdo perdavimui Jums puikiai pasitarnaus WiFi kameros. Šias kameras galima jungti prie vaizdo įrašymo įrenginio arba prijungtus prie interneto maršrutizatoriaus, pasiekti kompiuteriu ar telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. 

Verta paminėti, kad norint vaizdą iš kamerų stebėti internetu tai galima padaryti su visais aukščiau išvardintais kamerų tipais. Skirtumas toks, jog norint vaizdą iš analoginių ar HD-SDI kamerų stebėti internetu, bus reikalingas vaizdo įrašymo įrenginys, kuris ir bus jungiamas prie interneto maršrutizatoriaus. IP ir IP WiFi kameras, prie interneto maršrutizatoriaus galima jungti tiesiogiai.

Todėl su IP kameromis įmanomas ir toks scenarijus: turime dvi IP kameras ir vaizdo įrašymo įrenginį NVR namuose, vieną IP kamerą sodyboje ir vieną kamerą ofise, o vaizdą iš visų objektų matome ir įrašome namuose esančiu vaizdo įrašymo įrenginiu. Šiuo atveju ofise ir sodyboje būtų reikalingas patikimas interneto ryšys.

Jeigu turite klausimų apie tai, kokias kameras geriausia pasirinkti Jums, susisiekite su mumis! 

  • PRENUMERUOKITE NAUJIENLAIŠKĮ

    esame Oficialūs Hikvision ir Dahua platintojai